Biżuteria hipoalergiczna to idealny prezent dla wrażliwej skóry

W naszych czasach wiele negatywnych czynników ma wpływ na to, że coraz więcej osób dostrzega u siebie tendencję do różnego rodzaju alergii. Wiąże się to nie tylko z gorszym samopoczuciem i problemami zdrowotnymi, ale może mieć także wpływ na inne dziedziny życia. Jedną z nich jest noszenie biżuterii. Szczególnie panie lubią się elegancko przystroić. I nie chodzi tu jedynie o wyjątkowe okazje. Każda kobieta chce przecież na co dzień wyglądać atrakcyjnie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ktoś ze względów uczuleniowych nie może nosić biżuterii?

Idealne rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze

Chociaż dla wielu osób noszenie biżuterii jest czymś naturalnym, to jednak nie zawsze jest to możliwe. Alergia często nie pozwala na atrakcyjne przyozdobienie swojego ciała. Kwestie uczuleniowe mogą w niektórych sytuacjach bardzo zepsuć nastrój. I nie chodzi tu jedynie o osobę, która boryka się z tego rodzaju dolegliwościami. Jeśli ktoś z alergią na metale otrzyma w prezencie biżuterię i nie może jej nosić, będzie to także bolesne dla samego darczyńcy. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Okazuje się bowiem, że idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie biżuteria hipoalergiczna. Chodzi o ozdoby, które nie zawierają w sobie żadnych alergenów.

Czy metale szlachetne są bezpieczne dla alergików?

Biżuteria, która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą może wchodzić z nią w różne reakcje. Najczęściej spotykanym metalem, który wpływa na nas alergicznie, jest nikiel. Kolczyki, które zawierają w sobie ten pierwiastek, można rozpoznać między innymi po niskiej cenie. Poza tym produkt zawierający nikiel z czasem czarnieje i może powodować odbarwienia na skórze. Tego rodzaju biżuterii na pewno nie powinno się nikomu dawać w formie upominku. Warto pamiętać, że nikiel może być dodawany do metali szlachetnych. Tego rodzaju produktów należy oczywiście unikać. Co jednak można powiedzieć na temat takich metali jak srebro czy złoto? Do niedawna uważano, że są one całkowicie bezpieczne. Obecnie posiadamy szerszą wiedzę i rozumiemy, że one również mogą posiadać właściwości alergiczne.

Tytan – całkowite bezpieczeństwo

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju biżuterii warto pamiętać, że tylko produkty obojętne dla ciała będą stanowić znakomity prezent dla posiadaczy wrażliwej skóry. Świetnie się do tego nadają wyroby jubilerskie z tytanu. Obrączki z tego materiału coraz częściej towarzyszą parze młodej na ślubnym kobiercu. Warto wiedzieć, że tytan ma ciekawą barwę, która w pada w odcień szarości. Kolor ten jak wiadomo, należy do barw neutralnych i będzie pasował do wszystkich typów kreacji. Poza tym jest odporny na zarysowanie czy zagięcia. Co istotne jest on powszechnie stosowany w medycynie. Dzieje się tak dlatego, że implanty z tytanu nie wchodzą w reakcję z tkankami, więc idealnie się nadają jako substytut naturalnego uzębienia. Wygląd biżuterii tytanowej jest niezwykle atrakcyjny. Może występować zarówno w kolorze srebrnym jak i złotym. Dzięki temu wyroby jubilerskie z tego materiału na prezent będą się idealnie prezentować w pudełku upominkowym.

Plastik medyczny – dla wyjątkowo wrażliwej skóry

Dla posiadaczy wyjątkowo wrażliwej skóry można wręczyć biżuterie z plastiku medycznego. To także bezpieczny materiał, który przy tym jest niezwykle piękny. Ozdoby tego typu mają jeszcze jedną zaletę – są niezwykle lekkie i odporne na uszkodzenia. Biżuterię tego rodzaju dodatkowo przyozdabiają perły lub cyrkonie. Dzięki temu wszelkie produkty wytwarzane w ten sposób nabierają wyjątkowego szyku. Komu można podarować w prezencie biżuterię hipoalergiczną? W tym przypadku wiek nie ma znaczenia. Mogą ją nosić zarówno dorośli jak i osoby bardzo młode. Tego rodzaju ozdoby są całkowicie bezpieczne nawet dla skóry niezwykle wrażliwej. Do wyjątkowych atutów tego rodzaju ozdób należy zaliczyć delikatność, lekkość, elegancki wygląd i trwałość. Ten ostatni czynnik będzie szczególnie istotny dla takich produktów jak kolczyki. Oczywiste jest, że jeśli zdecydujemy się komuś wręczyć biżuterię, która nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z ciałem, możemy wybrać każdą ozdobę. Biżuteria hipoalergiczna spełni swoje zadanie w sytuacji, gdy chodzi o wyroby, które stykają się z powierzchnią skóry.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14