Biżuteria z plastiku medycznego - u kogo się sprawdzi najlepiej?

Plastik medyczny jest wyrobem w pełni bezpiecznym i hipoalergicznym. Został on opracowany i przebadany we współpracy z lekarzami dermatologami. Biżuteria z niego wykonana, w przeciwieństwie do tej z zawartością niklu, nie wywołuje alergii, podrażnień i nieestetycznych zmian skórnych. Jest odpowiednia nawet dla najbardziej wrażliwej i reaktywnej skóry. Mogą ją nosić zarówno dorośli, jak i dzieci. Biżuteria ta nie zawiera również kadmu, ołowiu, ani innych niebezpiecznych substancji. Będzie zatem odpowiednia dla osób, które chcą mieć pewność, że efektowne dodatki nie stanowią zagrożenia dla ich zdrowia. Jeśli istnieją bezpieczne alternatywy, warto wybierać produkty stworzone z myślą o pięknej, zdrowej skórze.

Powszechna alergia na nikiel

Wiele osób boryka się z problemami spowodowanymi noszeniem biżuterii z zawartością niklu. Jony niklu mają zdolność przenikania przez skórę. Prowadzi to do niechcianych zmian. Kiedy już wnikną w głąb skóry, są wchłaniane przez komórki układu odpornościowego, a to prosta droga do namnażania się jonów i wywołania alergii. Jakie są jej objawy? W okolicach mających bezpośredni kontakt z biżuterią pojawiają się nieestetyczne zmiany skórne. Występuje zaczerwienienie i swędzenie, niekiedy nawet pieczenie.  Naskórek ma tendencję do łuszczenia się, tworzą się krostki, pęcherze i grudki. Zmiany mogą się nasilać pod wpływem oddziaływania potu. Śladowe ilości niklu mogą być przenoszone wraz z dotykiem, toteż objawy mogą wystąpić nawet w miejscu, które nie miało styczności z danym akcesorium.

Warto wiedzieć, że problem ten nie dotyczy tylko biżuterii, ale również pasków, zamków błyskawicznych, czy guzików od spodni. Jeśli występują wyżej opisane problemy, należy zrezygnować z elementów garderoby zawierających nikiel. Podaje się, że nawet 60 milionów ludzi w Europie cierpi na tę przypadłość, w większości są to kobiety. Może się ona pojawić u osób w każdym wieku, lecz najczęściej rozpoznaje się ją u dzieci.

Uczulenie na złoto i srebro

Osoby, których skóra reaguje alergicznie na nikiel, często szukają alternatyw w postaci srebrnej lub złotej biżuterii, czy innych dodatków wykonanych z owych kruszców. Są one powszechnie uznawane za szlachetne i przez to dużo bezpieczniejsze formy. Niestety, srebro i złoto również mogą wywoływać niepożądane reakcje skórne.

Dodatkowo producenci często stosują w swoich srebrnych lub złotych wyrobach dodatek w postaci niklu.  Objawy uczulenia na złoto i srebro pojawiają się w miejscach, w których biżuteria najbardziej przylega do skóry. Podobnie jak w przypadku uczulenia na nikiel, towarzyszy mu świąd, opuchlizna i zaczerwienienie skóry.

Alergia ta występuje znacznie rzadziej niż na nikiel. Niemniej jednak zdarza się, że dana osoba nie może nosić żadnego z wymienionych materiałów. Co wtedy? Alternatywą okazuje się biżuteria wykonana z hipoalergicznego plastiku medycznego.

Gdzie szukać biżuterii z plastiku medycznego?

Firma Blomdahl od wielu lat specjalizuje się w wyrobie bezpiecznej, hipoalergicznej biżuterii, przyjaznej dla skóry. Jej założycielem jest Szwed, Karl Blomdahl. Poza biżuterią ze złotego, srebrnego, naturalnego i czarnego tytanu medycznego, w ofercie znajduje się szeroka gama kolczyków wykonana z omawianego plastiku medycznego. Kolczyki mają różne wielkości, kształty oraz kolory. Bez problemu można je dobrać do stylu, czy typu urody. Zróżnicowanie wzorów pozwala na dopasowanie ich zarówno na wieczorne wyjście, spotkanie biznesowe, jak i spacer w parku.

Stanowią idealny pomysł na prezent dla mamy lub siostry. Dzięki wysokiej jakości wykonania będą cieszyły obdarowaną osobę przez długie lata. Prezentują się bardzo efektownie, a od standardowych różni je to, że użytkownik nie musi się już martwić niepożądanymi objawami skórnymi. To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci i ich delikatnej skóry. Oferowane kolczyki są lekkie i komfortowe w noszeniu. Przezroczysty materiał stanowi idealną bazę i pozwala na wyeksponowanie niebagatelnych kryształów.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14