Jak bezpiecznie przebić ucho?

Przy przebijaniu ucha ważnym aspektem jest zrobienie tego profesjonalnie i bezpiecznie. Procedura musi być przeprowadzona przez specjalistę, który pracuje na dobrych i sterylnych produktach. Musi się również odbywać w odpowiednim do tego miejscu. Po zabiegu ważne jest również dbanie o higienę przekłucia, aby uniknąć komplikacji. Gdzie przebić uszy? Blomdahl to doświadczona firma działająca na rynku ponad 25 lat. Specjalizująca się w przebijaniu nie tylko uszu, ale również nosa. Rana po przekłuciu nosa lub ucha może się goić od kilku tygodni to kilku miesięcy. Początkowo miejsce przekłucia może być zaczerwienione lub lekko spuchnięte - jest to normalna reakcja na przekłucie.

Jak odbywa się przebicie?

Pierwszym krokiem jest zaznaczenia chirurgicznym markerem docelowej dziurki i uzgodnienie z klientem czy takie miejsce mu odpowiada. Drugim krokiem jest oczyszczenie skóry wacikami z alkoholem, aby dokładnie zdezynfekować obszar przekłucia. Dzięki nowoczesnej metodzie firmy Blomdahl, przebicie obu uszu odbywa się jednocześnie. Dzięki temu jest to bardziej komfortowe, szczególnie dla małych klientów. Kolczyki w uchu są również bardzo ważne, podczas przebicia używane są sterylne kolczyki umieszczone w jednorazowych opakowaniach. Dzięki temu unikniemy ewentualnego zakażenia. Kolczyki Blomdahl są wykonane z medycznego plastiku nie posiadającego niklu lub z tytanu medycznego. Zostały zaprojektowane tak, aby gojenie uszu odbywało się jak najszybciej. Zazwyczaj po około 6-12 tygodniach można wymienić kolczyk na nowy. 

Kiedy można przebić ucho dziecku?

Przekłuwanie uszu dzieciom jest w 100% bezpieczne. Zabieg jest krótki i mało bolesny, jednak warto uprzedzić dziecko o tym jak on wygląda i z czym się wiąże. Dzięki metodzie przekuwania obu uszu jednocześnie, proces ten jest szybki i komfortowy dla dziecka. Nawet dzieci z alergią mogą przekłuć uszy, ponieważ biżuteria jest do tego dostosowana. Po kilku minutach uszy są przebite. Trzeba jednak uważać, żeby dzieci nie ciągnęły za kolczyk i unikały dotykania go palcami. Częste dotykanie przekłucia może doprowadzić do powstania ziarniny. Ziarnina to unaczyniona tkanka łączna, składająca się z naczyń włosowatych. Powstaje w przypadku gojenia się ran po uszkodzeniach, a nieleczona może pozostawić bliznę, która uniemożliwi w przyszłości noszenie kolczyków na uszach. Również warto upewnić się w przedszkolu lub żłobku czy noszenie kolczyków nie jest zabronione ze względu na bezpieczeństwo. W jakim wieku najlepiej przekłuć uszy dziecka? Najlepiej poczekać do momentu, gdy dziecko jest świadome tego co robi i może podjąć rozsądną decyzję.

Przebijanie ucha w domu

Kiedyś popularne było przebijanie uszu w domu, nie jest to jednak dobra decyzja. Samodzielne przekłuwanie uszu jest bardzo ryzykowne, ponieważ nie ma możliwości zachowania sterylnych warunków. Używane kiedyś spirytus czy woda utleniona mają właściwości dezynfekujące, jednak nie są w stanie wysterylizować kolczyków czy użytych narzędzi. Ryzyko infekcji jest zdecydowanie większe niż w przypadku przekłuwania ucha w gabinecie. Cena takiego przekłucia nie jest wysoka, więc nie warto ryzykować zakażeniem i próbować zabiegu w domu. Jeśli chodzi o koszt, jest on uzależniony od metody, na którą to się zdecydujemy. Zazwyczaj bywa tak, że nieco tańszy jest zabieg z użyciem pistoletu. W wielu gabinetach można go wykonać już za około kilkadziesiąt złotych zł. Przekłucie igłą jest zwykle droższe. Decydując się na przebicie uszu warto skorzystać z usług profesjonalisty, który przeprowadzi zabieg w sterylnych oraz bezpiecznych warunkach.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14