Jak dbać o biżuterię marki Blomdahl?

Nawet biżuteria najlepszej jakości wymaga od właściciela szczególnej troski. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz, by wyglądała ona świetnie nawet długo po zakupie. Niezależnie od tego, czy masz jeden naszyjnik lub bransoletkę, czy posiadasz kufer pełen biżuterii, warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać o swoje skarby. Od właściwego przechowywania po delikatne czyszczenie - dbanie o biżuterię to sposób na jej wieczny blask.

Dlaczego należy dbać o biżuterię marki Blomdahl? 

Każdy powinien pamiętać o codziennej higienie. Bierzesz prysznic, pierzesz ubrania, ale co z dodatkami w postaci biżuterii? W jej przypadku również konieczna jest odpowiednia higiena oraz pielęgnacja. Naszyjnik, bransoletka, pierścionek - zazwyczaj masz je przy sobie przez cały dzień, Wszystkie te elementy są narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, przez co brudzą się i tracą swój blask.

W związku z tym warto pamiętać o tym, by od czasu do czasu przyjrzeć się swojej biżuterii i wykonać kilka prostych zabiegów, dzięki którym nie będą matowieć i będą wyglądać elegancko nawet wiele lat po zakupie. Produkty marki Blomdahl są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są odporne na wiele czynników, jednak pielęgnacja sprawi, że będą radować Twoje oko i z pewnością przyciągną wzrok innych osób. 

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu

Biżuteria to naprawdę wyjątkowy dodatek. Każdy chce wyglądać jak najlepiej. Dodatki w postaci biżuterii to sposób na podkreślenie swojego stylu. Produkty marki Blomdahl doskonale sprawdzą się w tej roli, aby jednak móc cieszyć się ich blaskiem, koniecznie trzeba o nie zadbać w odpowiedni sposób. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów!

Po pierwsze pamiętaj, kiedy ją zdjąć. Jest to niezwykle ważne, aby pamiętać o tym, że biżuteria nie jest dobrym dodatkiem w niektórych sytuacjach. Zwróć uwagę, że są to elementy drobne, delikatne. Zawsze należy ją zdejmować podczas pracy fizycznej lub jeśli masz kontakt z chemikaliami czy materiałami ściernymi. Zanim wejdziesz do chlorowanej wody, zaczniesz sprzątać w domu czy uprawiać sport, warto odłożyć biżuterię do specjalnego kufra, w którym będzie całkowicie bezpieczna.

Jeśli zbierasz się do pracy, na uczelnię lub wieczorne wyjście i planujesz założyć biżuterię, ubierz ją jako ostatnią. Lepiej poczekać, aż będziesz całkowicie gotowa. Pamiętaj, że różnego rodzaju kosmetyki zawierają substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją biżuterię. Naszyjnik czy bransoletka to zwieńczenie kreacji, dlatego załóż je, gdy będziesz miała już opuszczać mieszkanie. 

Każdy element biżuterii przechowuj osobno. Bez względu na to, jak ostrożnie je nosisz, mogą one ulec uszkodzeniu w szkatule. Może się okazać, że zaplątają się ze sobą. Dlatego warto zadbać o to, by przechowywane elementy nie stykały się ze sobą. Dobrym rozwiązaniem będzie etui z podziałką. 

Jak dbać o biżuterię marki Blomdahl?

Biżuteria to inwestycja. Bardzo często naszyjnik czy pierścionek ma dla właściciela wartość sentymentalną. W Blomdahl zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tworząc nasze produkty, zabezpieczamy je odpowiednio przed negatywnymi czynnikami. O niektóre rzeczy musisz jednak zadbać samodzielnie. Oto nasz krótki poradnik: 

  1. Zanim założysz biżuterię, pamiętaj o bym, by ją dokładnie sprawdzić. Poszczególne elementy wraz z upływem czasu mogą się zniszczyć lub zabrudzić. Zwróć uwagę na zapięcie, czy kamienie w pierścionku są dobrze osadzone, czy pojawiły się jakieś zadrapania; 
  2. Zanim zabierzesz się za pielęgnację produktów marki Blomdahl, sprawdź, jakie materiały zostały użyte do produkcji. Istnieją różne procedury oraz specjalistyczne preparaty do czyszczenia złota, srebra czy kamieni. Niektórych produktów przykładowo nie powinno się zanurzać w wodzie, a jedynie dokładnie wypolerować; 
  3. Wyposaż się w odpowiednie preparaty. Bardzo pomocne jest posiadanie wszystkich środków do pielęgnacji w jednym miejscu, dzięki czemu nie będziesz ich szukać, gdy będą potrzebne. Warto mieć pod ręką środek do polerowania srebra, do czyszczenia kamieni szlachetnych oraz szczotkę z miękkim włosiem;

Dbanie o biżuterię jest ważnym elementem utrzymania jej wartości oraz piękna, dlatego nie bagatelizuj tego zadania. Dzięki temu będziesz mógł się cieszyć ich blaskiem przez długi czas!

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14