Jak dobrać kolczyki dla dziecka? Czym się kierować?

Wiele rodziców, bardzo często decyduje się na przekłucie uszu swoim dzieciom. Jak jednak dobrać idealne kolczyki do dziecka i czym się kierować podczas ich przekłuwania? Te pytania z pewnością nurtują wiele matek i ojców, jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ w poniższym artykule zostaną zawarte wszelkie istotne informacje dotyczące tematu związanego z przekłuciem uszu i w związku z tym, doborem odpowiedniej biżuterii. 

Z jakiego kruszcu kolczyki są odpowiednie dla maluszka i jakie zapięcie wybrać?

Warto zdecydować się na to, by pierwsze kolczyki dla naszego dziecka były bardzo wysokiej jakości i nie spowodują zakażeń. Takimi kruszcami jest srebro, złoto, a także biżuteria hipoalergiczna BLOMDAHL. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór, by zapewnić bezpieczeństwo ucha naszego dziecka. Złote kolczyki wydają się bardzo trafną opcją, jednak warto pamiętać, iż aż około 10% społeczeństwa uczulone jest właśnie na ten kruszec. Wobec tego by uniknąć ów problemu można zdecydować się na kolczyki BLOMDAHL z tytanu w kolorze złota. Do wyboru są także inne kolory tych kolczyków, a także biżuteria z plastiku medycznego. Jest ona w 100% nieuczulająca i pozwala na pełen komfort w użytkowaniu. 

Pozostaje jednak kwestia zapięcia kolczyków. Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym wyborem jest zdecydowanie się na tradycyjne wkrętki, które są całkowicie bezinwazyjne i nie sprawią, że dziecko uszkodzi sobie płatek ucha. Poza tym kolejną opcją jest równie klasyczne zapięcie, mianowicie angielskie. Tu jednak warto zaznaczyć, iż duże kolczyki mogą spowodować urazy, poprzez na przykład pociągnięcie (ucha). Dlatego dobrze jest wybrać małą biżuterię douszną. Takie rozwiązanie na pierwsze kolczyki z pewnością jest najbardziej dogodnym zarówno z punktu widzenia rodzica, jak i dziecka. 

Jaki wzór kolczyków jest najbezpieczniejszy? 

Jeżeli decydujemy się na przekłucie uszu naszemu dziecku, nie powinniśmy obciążać jego ucha ciężkimi kolczykami, które mogą nadwyrężyć ucho malucha. Zatem, jakie kolczyki dla dziecka? Najlepszym rozwiązaniem będą proste wkrętki o prostym, nieskomplikowanym wzorze, który będzie wygodny w użytkowaniu. Co ważne, proste rozwiązanie pozwoli na uniknięcie zahaczenia się uchem o różne rzeczy, na przykład podczas snu, a dzięki temu unikniemy także uszkodzenia ucha naszej pociechy.

Dobieranie kolczyków dla dziecka, nie kończy się jednak tylko na wzorze. Kolejnym aspektem są kolory. Bardzo popularne stały się kolczyki z różnokolorowymi kryształkami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak jeżeli zależy nam, by ów kolczyki pozostały z dzieckiem na dłużej, warto zdecydować się na tradycyjne jednokolorowe na przykład w tradycyjnym złotym kolorze, srebrnym lub różowo złotym. Dzięki takiej opcji unikniemy rzuceniem biżuterią w kąt, gdy dziecko stanie się nastolatkiem, dorosłym człowiekiem. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu beztroskości, wieku naszego dziecka, warto rozważyć najnowsze trendy dominujące w katalogu kolczyków hipoalergicznych BLOMDAHL. 

Bezpieczne przekłuwanie uszu, czyli technika BLOMDAHL

Przed wyborem kolczyków, pierwszym krokiem jest samo przekłucie. Jak zrobić to tak, by uniknąć płaczu i cierpienia naszego dziecka? Bardzo dobrym wyjściem jest wykonanie przekłucia techniką BLOMDAHL, która umożliwia bezinwazyjne wykonanie tego zabiegu. Ogromną zaletą jest fakt, iż przekłucie obu uszu wykonywane jest jednocześnie w tym samym momencie. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało stresować się tym, że po przekłuciu jednego płatka ucha, będzie czekało go kolejne nakłucie. Ponadto warto dodać, że zabieg wykonywany jest w ze stuprocentową sterylnością urządzenia, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zakażenia, które mogą wdać się przy braku zachowania stosownych zasad higieny. Taki sposób przekłucia wraz z opcją kolczyków dla dziecka z serii BLOMDAHL są optymalnym wyborem dla naszej małej pociechy. Dzięki nim czas gojenia jest znacznie krótszy, a maluch może cieszyć się pięknymi, estetycznymi kolczykami, z których z pewnością będzie zadowolony.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14