Jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać?

Przekłuwanie uszu to bardzo popularny zabieg, dzięki któremu możemy ozdabiać uszy biżuterią najlepiej oddającą nasz charakter i upodobania. Ważne jednak, by bezpośrednio po zabiegu przekłuwania uszu odpowiednio zadbać o przekłute uszy. Pamiętając o kilku prostych i jednocześnie niezwykle ważnych krokach pielęgnacyjnych zaraz po zabiegu, zapewniamy sobie komfort i nieograniczoną możliwość użytkowania kolczyków w przyszłości. Jednym z najważniejszych wyborów w trosce o świeżo przekłute uszy jest dobór odpowiednich kolczyków na początek. Jak odpowiednio zadbać o swoje uszy i jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać?

PIERWSZE KOLCZYKI PO ZABIEGU

Wiele osób decydujących się na zabieg przekłuwania uszu zastanawia się, jakie kolczyki po przebiciu uszu będą dla nich najbardziej odpowiednie. Pierwsze kolczyki po przekłuciu uszu, które mają kontakt z naruszoną przez zabieg tkanką, są to tak zwane kolczyki przekłuciowe/lecznicze. Mają one nieco grubszy sztyft i wykonane są najczęściej z tytanu, stali chirurgicznej, złota lub srebra. Niejednokrotnie materiały, z których wykonane są tego typu kolczyki, wywołują alergię lub niepożądane reakcje skórne. Jaki kolczyk po przebiciu ucha będzie więc dla niego najlepszy? Wyjątkowa biżuteria Blomdahl wychodzi naprzeciw wrażliwej skórze skłonnej do alergii.

WIĘCEJ NIŻ PIERWSZE KOLCZYKI

Blomdahl posiada w swojej ofercie wyjątkowo bezpieczne kolczyki wykonane z przyjaznych dla wrażliwej skóry materiałów takich jak niezawierający niklu plastik medyczny lub czysty tytan medyczny. Osoby uczulone na nikiel lub unikające noszenia kolczyków w obawie przed wywołaniem alergii, nie muszą już rezygnować z przekłuwania uszu. Hipoalergiczne kolczyki Blomdahl są dla nich idealnym rozwiązaniem. Nie są to zwyczajne pierwsze kolczyki noszone po przebiciu ucha. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przyspieszyć gojenie uszu po zabiegu przekłucia, a także ułatwić zakładanie innych kolczyków w późniejszym czasie. Wyjątkowa, specjalnie zaprojektowana przez Blomdahl zatyczka całkowicie osłania ostrą końcówkę sztyftu i nie pozwala na zupełne dociśnięcie jej do płatka ucha. Zapewnia tym samym swobodny dopływ powietrza do miejsca przekłucia. Dzięki kolczykom Blomdahl uszy szybciej dochodzą do siebie i są gotowe na nowe biżuteryjne wyzwania.

PRZYJAZNE DLA ZDROWIA I PIĘKNE

Pierwsze kolczyki po przekłuciu ucha wcale nie muszą urodą ustępować innym kolczykom. Kolczyki Blomdahl nie tylko wspierają gojenie ucha po zabiegu, ale również świetnie wyglądają. Są dostępne w wielu wyjątkowych modelach. Z kolczykami Blomdahl można wyglądać pięknie tuż po zabiegu, nie obawiając się o stan zdrowia przekłutych uszu.

CZAS NA ZMIANY - KIEDY ZMIENIĆ KOLCZYKI PRZEKŁUCIOWE NA INNE?

Pierwsze kolczyki po przebiciu uszu należy nosić około sześciu tygodni. Po tych kilku tygodniach przychodzi czas na zmiany. Kolejnym krokiem w odpowiedniej pielęgnacji uszu po zabiegu ich przekłucia jest zmiana pierwszych kolczyków na inne. Pierwsze kolczyki lecznicze należy koniecznie zmienić w szóstym tygodniu po zabiegu na hipoalergiczne kolczyki z cieńszym sztyftem. Również na tym etapie biżuteria Blomdahl spełnia wymagania przebitych uszu, oferując kolczyki najwyższej jakości wykonane z hipoalergicznych materiałów. Cieńszy sztyft kolczyka zapewnia odpowiednią wentylację, jest lekki i delikatny. Nie podrażnia wciąż wrażliwej po zabiegu tkanki. Na początek, jako zamienniki dla pierwszych kolczyków po przekłuciu, warto wybierać hipoalergiczne kolczyki o modelu wkrętki, które są lekkie i nie obciążają ucha. Przy zmianie kolczyków należy zachować szczególną ostrożność, zadbać o higienę ze względu na cienką i delikatną skórę wewnątrz dziurek, a także nie dociskać zatyczki do płatka ucha.

JAK DŁUGO NOSIĆ KOLCZYKI PO PRZEKŁUCIU USZU?

Po zabiegu przekłuwania uszy goją się około roku. W tym czasie niezwykle ważne jest nieprzerwane noszenie kolczyków hipoalergicznych Blomdahl. W pierwszych sześciu tygodniach są to kolczyki przekłuciowe, a następnie kolczyki hipoalergiczne z cieńszym sztyftem. Blomdahl zapewnia szeroki wybór kolczyków wspierających gojenie ucha po przekłuciu na każdym etapie. Noszenie hipoalergicznych kolczyków Blomdahl zapobiega rozwojowi alergii kontaktowych, które powstają najczęściej w pierwszym roku po przekłuciu uszu. Blomdahl to nie tylko piękna biżuteria, dzięki której możesz wyrażać siebie, ale również troska o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14