Jakie kolczyki wybrać dla dziecka, jeśli ma uczulenie na nikiel?

Kobiety kochają biżuterię i to już od najmłodszych lat. Jednak dzieci niestety często borykają się z różnymi alergiami, dlatego warto wiedzieć na jaką biżuterię postawić, by nie pojawiło się swędzenie lub inne odczyny alergiczne. Podczas wyboru biżuterii dla dziecka należy zdecydować się na produkt wysokiej jakości, który da gwarancję bezpieczeństwa podczas użytkowania. Co więcej, biżuteria powinna być wykonaną z metali szlachetnych o wysokiej próbie, bądź alternatywnych zamienników.

Jaka biżuteria dla dziecka jest bezpieczna?

Coraz więcej osób boryka się z różnymi alergiami. Niestety ten problem dotyczy również dzieci. U alergików uczulonych na nikiel dochodzi do reakcji alergicznej, która może objawiać się swędzeniem i wysypką lub podrażnieniem, bądź stanami zapalnymi. Tego typu problem dotyczy 20% osób na całym świecie, dlatego warto wiedzieć jakie ozdoby należy wybierać, aby nie dochodziło do niebezpiecznych zjawisk. Na rynku istnieje szereg materiał hipoalergicznych, które są dla dzieci bezpieczne i nie wykazują szkodliwych działań. Między innymi alternatywą dla tych ozdób jest biżuteria ze stali chirurgicznej, którą świetnie znoszą osoby borykające się z wrażliwą skórą, podatną na podrażnienia. Tego typu materiał jest niezwykle trwały, efektowny, a kolczyki z niego wykonywane po prostu zachwycają. Produkty dostępne są na stronie sklepu Blomdahl.

Bezpieczna biżuteria dla dzieci - postaw na innowacyjny materiał

Kolczyki wykonane z plastiku medycznego to produkty charakteryzujące się przede wszystkim bezpieczeństwem podczas użytkowania. Ponadto te kolczyki wykazują działanie hipoalergiczne, dlatego bez obaw mogą je używać dzieci mające problemy z nadwrażliwością na nikiel. Chociaż należy mieć na uwadze, że nie tylko ten materiał jest szkodliwy. Podobne działanie wykazuje także pallad oraz tytan.Warto dodać, że wysypkę oraz nieprzyjemne podrażnienie można odczuć stosując srebrne kolczyki w połączeniu z jakimś innym metalem, dlatego zawsze podczas zakupów należy pytać sprzedawce o rodzaj użytego materiału do jego produkcji. 

Kolczyki wykonane ze stali nierdzewnej są niezwykle gustowne i występują w wielu wariantach kolorystycznych, wzorniczych, charakteryzując tradycjonalizm, a jednocześnie bawiąc się ze sztuką w innowacyjnym wydaniu. Wzbogacone zostały o kolorowe cyrkonie oraz wytupują w przeróżnych kształtach idealnie wpisujących się w pierwsze kolczyki dla dziewczynki. Te hipoalergiczne kolczyki posiadają certyfikat, który potwierdza zastosowanie przy ich użyciu norm obowiązujących w produkcji wyrobów medycznych.

Kolejnym materiałem alternatywnym dla srebra oraz złota, który nie zawiera niklu jest naturalny tytan medyczny oraz czarny tytan medyczny. To metale w pełni bezpieczne dla dzieci wykazujących reakcje alergiczne na nikiel. Na stronie producenta Blomdahl istnieje szereg kolczyków, które zostały wykonane z tych materiałów. Cechuje je nietuzinkowe wzornictwo oraz niepowtarzalne kształty. Dodatkowo wzbogacone zostały o różnorodne dodatki, dzięki czemu producentowi udało się stworzyć modele, których nie można spotkać w żadnym innym punkcie.

Biżuteria na wagę złota

Biżuteria wykonana z wysokogatunkowych materiałów jest tak cenna jak złoto, ponieważ dzięki niej osoby borykające się z uczelniami mogą w pełni komfortowo użytkować na przykład kolczyki. Warto wspomnieć o złotym oraz srebrnym tytanie medycznym, który jest niezwykle trwały, odporny na działanie wody i charakteryzuje się właściwościami hipoalergicznymi. Na stronie producenta Blomdahl można zakupić nietuzinkowe modele kolczyków, które z pewnością posłużą wszystkim fankom kunsztu wykonania i pięknych modeli biżuterii.

Blomdalh to nie tylko piękna biżuteria, ale także metoda przekuwania uszu. Jest ona innowacyjna i skierowana do wszystkich osób: dzieci i dorosłych ceniających sobie komfort podczas tej usługi, bezbolesność i bezpieczeństwo.

Dodatkowo warto pamiętać, że bezpieczne materiały, z których jest wykonana biżuteria, bądź kolczyki nie muszą być spektakularnie drogie. Produkty marki Blomdahl są wysokiej jakości, wykazują właściwości hipoalergiczne, a jednocześnie są piękne, dlatego to rodzaj biżuterii, który z pewnością można podarować dziecku, jeśli ma uczulenie na nikiel. Kolczyki Blomdahl będą stanowiły piękną pamiątkę.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14