Kolczyki do nosa - na co zwracać uwagę?

Kolczyki do nosa to zdecydowanie hit spopularyzowany już wiele lat temu, choć trend ten utrzymuje się do dziś. Moda lubi powracać na salony co jakiś czas, dlatego można powiedzieć, że kolczyki od nowa podbijają scenę artystyczną. Jeśli decydujesz się na taki dodatek w dzisiejszych czasach, masz możliwość wybrania swojej biżuterii spośród różnych rodzajów kolczyków w nosie – każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania i co pozwoli mu na ekspresję swojej tożsamości. Na pewno znajdziesz takie kolczyki do nosa, które będą idealnie pasować do Twojego codziennego stylu. Tak mały i delikatny dodatek doskonale podkreśli Twoją niepowtarzalną osobowość i styl. Taki rodzaj dodatku to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób odważnych i lubiących się wyróżniać.

Rodzaje kolczyków do nosa

Jeśli zastanawiasz się, czy kolczyk do nosa to coś dla Ciebie, warto rozważyć aspekty Twojej urody, które ma podkreślać taki dodatek. Kolczyki do nosa z reguły pasują do osób o delikatnym i subtelnym typie urody, ponieważ wtedy kolczyk wyróżnia się pośród rys twarzy i nadaje jej bardziej wyrazistego charakteru. Jeśli natomiast Twoja uroda naturalnie jest mocniejsza, posiadasz ostrzejsze i bardziej rzucające się w oczy rysy, to kolczyk jeszcze bardziej podkreśli Twoje atuty. Najważniejszym aspektem przy decyzji podjęcia się takiego rodzaju piercingu jest akceptacja wielkości oraz kształtu swojego nosa, ponieważ kolczyk na nosie będzie przykuwał uwagę ludzi właśnie na tę część Twojej twarzy. O to, czy ten typ biżuterii będzie pasował do Twojej twarzy warto zapytać się piercera, który ma doświadczenie w dobieraniu odpowiedniego piercingu do danej twarzy. Dobry piercer pomoże Ci dopasować jeden z poniższych rodzajów kolczyków do nosa:

NOSTRILS
To klasyczny, najczęstszy i stosunkowo najmniej bolesny sposób przekłuwania nosa. Biżuteria może znajdować się w prawym lub lewym nozdrzu. Stosowane są tutaj dwa rodzaje kolczyka. Pierwszy, zwany labret, kończy się stopką. Drugi kolczyk w nosie jest w kształcie koła i nazywa się lobe. Piercing nostrils  to świetna opcja, jeśli szukasz delikatnej biżuterii. Jeśli zdecydujesz się na ten typ kolczyka w nosie, warto zadbać nie tylko o wygląd i design swojego dodatku, ale także o to, aby był on higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości. W naszym sklepie znajdziesz ciekawą ofertę kolczyków do piercingu nostrils. Wszystkie kolczyki Blomdahl wykonane są z czystego tytanu medycznego, który nie uczuli Twojej delikatnej bariery skórnej, ponadto każdy produkowany przez nas kolczyk posiada certyfikat, który potwierdza zastosowanie się do norm obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych. Prócz spełnienia wymogów medycznych otrzymasz także gwarancję eleganckiego wyglądu i wytrzymałego wykonania.

BRIDGE
Jest to kolczyk do nosa, który aplikuje się wysoko, między oczami. Nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie, ale są osoby, które je śmiało wybierają. Należy wyraźnie stwierdzić, że przekłucie i naruszenie tkanek jest o wiele bardziej bolesne niż przy wykonaniu np. nostrils. Kolczyk w nosie mogą przybrać dwa kształty: sztangi lub banana.

SEPTUM
Jest to dość powszechny rodzaj przekłuwania, podobnie jak nostril. Dużo osób kojarzy ten rodzaj piercingu z kolczykami stosowanymi do identyfikacji krów. W chrząstce przegrody nosowej nakłuwa się dziurki. W przypadku wykonaniu septum zabieg jest również bolesny i często znieczula się nos miejscowo, aby zaoszczędzić klientowi bólu. W otworze umieszczony jest kolczyk w kształcie podkowy.

Pielęgnacja miejsca piercingu

Po wykonaniu piercingu nie można zaniedbać kwestii odpowiedniej higieny miejsca przekłucia, jak i dokładnego czyszczenia używanego kolczyka. Dla osób z wrażliwą skórą odpowiednim wyborem na pierwszy kolczyk nie będzie biżuteria z materiału szlachetnego, takiego jak srebro czy złoto, ale kolczyk z chirurgicznych wyrobów, które są hipoalergiczne. W sklepie Bomdahl znajdziesz idealne rozwiązanie - hipoalergiczne kolczyki z czystego medycznego tytanu, które zostały opracowane w porozumieniu z dermatologami. Badania dowodzą, że nasze kolczyki są bezpieczne dla Twojej skóry. Kolczyki są w higienicznie czystym opakowaniu Clean Pack.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14