Kolczyki do nosa - na co zwrócić uwagę?

Przekłuwanie różnych części ciała cały czas nie wychodzi z mody. Kolczyk w uszach, brwiach, nosie czy pępku jest sposobem na zamanifestowanie własnego stylu. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż nie wszystkie dostępne na rynku kolczyki nadają się do przekłuwania. Niektóre modele odradzane są też osobom wrażliwym i tym zmagającym się z alergią.

Materiał wykonania kolczyków- jaki wybrać?

Materiał, z jakiego zostały wykonane kolczyki do nosa, jest najważniejszą kwestią. To właśnie na niego trzeba zwrócić uwagę, w pierwszej kolejności wybierając kolczyki do nosa, czy też innej części ciała. Od tworzywa zależy nie tylko wytrzymałość danego modelu, ale i bezpieczeństwo samego użytkownika. Nie wszystkie surowce, z jakich produkuje się wyroby jubilerskie, są dobrze tolerowane przez organizm. Powszechnym zjawiskiem jest przede wszystkim alergia na nikiel. Uniemożliwia on noszenie metalowych kolczyków. Co ważne, substancja ta niestety często pojawia się jako dodatek, nawet do złotych czy srebrnych wyrobów. Nikiel powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, które występuje zazwyczaj w miejscu kontaktu skóry z tym metalem. Jest to głównie swędząca i bolesna wysypka, która powoduje ogromny dyskomfort. W przypadku alergii na ten pierwiastek czy też skłonności do różnych reakcji alergicznych najlepiej zrezygnować z kolczyków z jego zawartością, na rzecz materiałów hipoalergicznych. Takim rozwiązaniem jest wybór czystego tytanu medycznego, który jest w pełni bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Biżuterię z niego oferuje właśnie marka Blomdahl.

Rodzaje piercingu nosa:

  • Nostril

Tradycyjny sposób przekłucia płatka nosa, nie powoduje znacznych dolegliwości bólowych. Kolczyk w nosie może zostać zlokalizowany na lewym lub prawym nozdrzu. W przypadku takiego rodzaju piercingu stosuje się kolczyki labret i lobe. Świetnym wyborem będą także kolczyki w kształcie oliwki, jak na przykład kolczyk Blomdahl ze złotą kulką

  • High nostril

Zmodyfikowana wersja popularnego nostrila. Wykonuje się go nieco wyżej, a kolczyk w nosie przechodzi również przez chrząstkę. Z uwagi na to, dłuższy jest czas gojenia się rany, a sam moment przekłucia jest bardziej uciążliwy.

  • Bridge 

To kolczyk umiejscowiony nad nosem, pomiędzy oczami. Niewiele osób decyduje się na taki piercing. Wadą tego miejsca przekłucia jest to, że powoduje ono najwięcej bólu. W tym miejscu wybierane są kolczyki do nosa o kształcie banana lub sztangi.

  • Septum 

Chętnie wybierany sposób przekłucia. W tym wypadku dziurkę wykonuje się w chrząstce przegrody nosowej. Przed zabiegiem klient często otrzymuje znieczulenie miejscowe. Cała procedura jest bolesna, a w dziurkę zakłada się kolczyk do nosa w kształcie podkowy.

Wybór jest ogromny, a wiele zależy od własnych preferencji. Najmodniejsze kolczyki to zwłaszcza zakończone ozdobą kulką, jak kolczyk do nosa z kryształkiem.

Rodzaje kolczyków do nosa

W powyższych typach przekłuć wykorzystuje się takie ozdoby jak:

  • Labret - z jednej strony kolczyk ten zakończony jest stopką, natomiast druga strona pozostaje ruchoma, przeważnie gwintowana i ma nakręcaną kulkę. Kolczyk ten polecany jest w przypadku nostril piercingu.
  • Podkowa - jest to ozdoba w kształcie litery U, a z obu jej stron znajdują się zakręcane kulki. Polecana zwłaszcza przy przekłuciu typu septum.
  • Sztanga albo banan- takie rodzaje kolczyków zostały wyposażone w odkręcane kulki z obu stron, natomiast różnią się tylko kształtem pręta. Sztanga ma kształt prosty, a banan delikatnie zagięty. Polecane do piercingu typu septum i bridge.
  • Lobe-  chętnie wybierany kolczyk, okrągły, którego jedna strona się podnosi, co pozwala na włożenie kolczyka w kanale przekłucia. Wybierany przy przekłuciu typu septum i nostril.

Zakupić można też kolczyki o sztyfcie w kształcie oliwki. Ich specjalnie wyprofilowany kształt zabezpiecza ozdobę przed wypadnięciem, a więc nie musi być ona zakończona zatyczką wewnątrz nosa. Ciekawą propozycją jest na przykład kolczyk do nosa z gwiazdką w kolorze srebra. To propozycja dla osób, które cenią sobie subtelne i delikatne ozdoby. Biżuterię w tym kolorze można bez trudu dopasować do innych, codziennie noszonych wyrobów jubilerskich.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14