Wybieramy kolczyki bez przekłuwania uszu

Czy wiesz, że możesz nosić i dobrze wyglądać w kolczykach, niezależnie od tego, czy masz przekłute uszy, czy nie? Chociaż nie ma nic złego w przekłuwaniu uszu, możesz należeć do osób, które nie są na to gotowe lub tych, które po prostu nie chcą tego robić. Niezależnie od powodów, dla których nie masz przekłutych uszu, świat biżuterii zapewnia wiele wygodnych opcji. W tym artykule przyjrzymy się niektórym sposobom noszenia kolczyków bez przekłuwania uszu.

Czy mogę nosić kolczyki bez przekłuwania uszu?

Jeśli zastanawiasz się nad kolczykami i piercingiem, z przyjemnością stwierdzamy - możesz nosić kolczyki bez przekłuwania uszu. Istnieje wiele sposobów noszenia kolczyków bez przekłutych uszu - poniżej znajdziesz alternatywne sposoby noszenia biżuterii.

Kolczyki magnetyczne

Pierwszą opcją są kolczyki magnetyczne. To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie chcesz przekłuwać uszu, ale nadal chcesz cieszyć się piękną biżuterią. Są również dobrą opcją dla Ciebie, jeśli chcesz mieć przekłute uszy dopiero w przyszłości. Te kolczyki są dostarczane z magnesami neodymowymi. Magnesy znajdują się z tyłu płatków uszu - są mocne, malutkie i idealnie nadają się do utrzymywania kolczyków na swoim miejscu. Najlepsze jest to, że możesz łatwo stworzyć kolczyki magnetyczne w domu, zwłaszcza jeśli masz magnesy pod ręką. Będziesz potrzebowała czterech małych magnesów, trochę mocnego kleju, pęsety i pary kolczyków. Aby to zadziałało, potrzebujesz magnesów po obu stronach płatka ucha, a to oznacza znajomość dodatniej lub ujemnej strony magnesów – muszą się przyciągać. Do przymocowania magnesu do kolczyków potrzebny będzie mocny klej. Przed przymierzeniem upewnij się, że klej całkowicie wysechł. Alternatywnie możesz kupić kolczyki magnetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele stylów, wzorów i rozmiarów kolczyków magnetycznych.

Przekształcenie kolczyków sztyftowych w klipsy

Klipsy to kolejny projekt kolczyków dla osób, które nie chcą nosić kolczyków przeznaczonych do przekłutych uszu. Jak sama nazwa wskazuje, te kolczyki mają klips i są dość łatwe w zakładaniu. Możesz łatwo zamienić kolczyki z sztyftem na klipsy w kilku prostych krokach. W tm celu musisz najpierw kupić konwertery kolczyków (można je znaleźć w Internecie lub w lokalnych sklepach z rękodziełem). Najlepsze konwertery będą miały małą lufę lub rurkę z tyłu. Chociaż większość słupków jest zaprojektowana tak, aby pasowały do lufy konwertera, musisz sprawdzić rozmiar słupka, aby mieć pewność. Następnie należy włożyć sztyft kolczyka do otworu – wystarczy wsunąć sztyft, a następnie wygiąć sztyft pod kątem 90 stopni. Zgięcie jest ważne, ponieważ pozwala kolczykowi osadzić się uchu w bardziej naturalnej pozycji. Po wygięciu sztyftu kolczyka - nie można go już nosić w przekłutym uchu, za to doskonale sprawdza się jako kolczyk na klips.

Hipoalergiczne kolczyki bez przekłuwania uszu

Czy kiedykolwiek założyłaś parę uroczych kolczyków i cierpiałaś z powodu czerwonej wysypki lub jakiegokolwiek podrażnienia? Dokładna przyczyna alergii na metal jest niejasna, ale układ odpornościowy Twojego organizmu prawdopodobnie postrzega używany materiał w biżuterii, jako szkodliwy i aktywuje swoją reakcję obronną. Jednym z obejść tego problemu jest noszenie kolczyków hipoalergicznych, które nie uczulą w żaden sposób Twojej skóry. Kolczyki hipoalergiczne również możesz przekształcić w ten sam sposób jak wszystkie inne rodzaje kolczyków - opisanymi powyżej metodami. Na rynku istnieje naprawdę wiele ciekawych modeli kolczyków ze sztyftem, które będziesz w stanie przekształcić. Sprawdź ofertę dostępną w sklepie Blomdahl.

Być może już dawno przekłułaś ucho, a kolczyki po prostu nie są Twoim codziennym dodatkiem. Twoje dziurki w uchu się zamknęły i nie wyobrażasz sobie już wykonania nowego przekłucia. Ale od czasu do czasu tęsknisz za założeniem pary kolczyków, aby dopełnić swoją stylizację. Nie martw się! Niezależnie od tego, czy jest to wyjątkowa okazja, wieczorne wyjście w stylu glam-up, czy zwykły dzień, teraz możesz być pewna, że możesz nosić kolczyki pasujące do Twojej stylizacji i to bez przekłuwania uszu!

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14