Zrób sobie mikołajkowy prezent i bezpiecznie przekłuj uszy w gabinecie

Przekłuwanie uszu było w modzie od zawsze. Rodzice fundują ten prosty zabieg nawet maluchom. Niestety, przekłuwanie uszu nie zawsze odbywa się warunkach sterylnych. Dlaczego powinno się przekłuwać uszy tylko w profesjonalnym gabinecie? Jakie są skutki samodzielnego przebijania tkanek? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Na czym polega przekłuwanie uszu? 

Przygotowanie klientki do przekłucia uszu odbywa się w następujących krokach:

  1. Klienta wybiera kolczyki, które jej się podobają.
  2. Klientka podpisuje formularz zgody na piercing.
  3. Klientka udaje się na miejsce wykonania usługi. 

Następnie specjalista przygotowuje się do zabiegu - myje ręce ciepłą wodą i wyciera jednorazowym ręcznikiem. Zanim przystąpi do wykonywania zabiegu dokładnie sprawdza czy nie występują żadne przeciwskazania - sprawdza czy uszy klientki nie zawierają cyst. Jeżeli występują, niestety nie można wykonać usługi. Następnie kolejno:

  1. Klientka pokazuje, w którym miejscu ma znajdować się miejsce na kolczyk.
  2. Specjalista przemywa ucho wacikami antyseptycznymi. 
  3. Specjalista zaznacza równe kropki na uszach nietoksycznym pisakiem chirurgicznym.
  4. Klientka sprawdza miejsce zaznaczonych kropek. 

Po wykonaniu tych czynności można przygotować narzędzie do przekłuwania - pistolet lub sterylną igłę i przystąpić do zabiegu. Po wykonaniu usługi należy zaznajomić pacjentkę ze skutkami ubocznymi i konieczną pielęgnacją miejsca przekłucia. 

Dlaczego nie powinno się samemu przekłuwać uszu? 

Przekłuwanie uszu samemu w domu nie jest bezpieczne. W domu nie ma możliwości korzystania z całkowicie sterylnych narzędzi i warunków. Niestety, spirytus czy woda utleniona wbrew pozorom nie wystarczą, aby zdezynfekować narzędzia i kolczyk. Niektórzy uważają, że użycie specjalnej igły z wenflonem zakupionej w aptece zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Mimo, że jest to na pewno czystsze narzędzie niż domowa agrafka czy igła - nadal nie jest to idealny sposób. Aby bezpiecznie, bez powikłań przekłuć uszy, należy udać się do specjalistycznego gabinetu. 

Przekłuwanie uszu - metoda blomdahl 

Metoda przekłuwania uszu blomdahl stosuje całkowicie bezpieczne dla nas procedury. Polega ona na piercingu wykonanym wyłącznie sterylnymi narzędziami obu uszu jednocześnie, dzięki czemu szczególnie sprawdzi się przy dzieciach - jest on szybki. 

Medyczne przekłuwanie uszu blomdahl zostało opracowane z uwzględnieniem zasad aseptyki stosowanej w służbie zdrowia, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji. Kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu są zaprojektowane tak, aby ułatwić proces gojenia się uszu. Są one opracowane po konsultacjach z dermatologami i wyprodukowane z czystego tytanu medycznego dzięki czemu nie powodują alergii. 

Biżuteria hipoalergiczna a przekłuwanie uszu

Biżuteria hipoalergiczna nie zawiera niklu (czyli metalu na który najczęściej mamy alergię). Dzięki temu, taka biżuteria jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje nieprzyjemnych doznań, takich jak pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i puchnięcie skóry. W dzisiejszych czasach alergie są dosyć popularne, dlatego szczególnie przy piercingu warto zadbać o to, aby nie narażać dodatkowo naszej skóry na podrażnienie. 

Ile kosztuje przekłuwanie uszu w salonie?

Przekłuwanie w salonie wiąże się ze skorzystaniem z niewielkiego cenniku. W zależności od miejsca przekłucia ceny są zróżnicowane. Salony posiadają także biżuterię, która po przekłuciu zostaje w naszych uszach. Jeżeli zdecydujesz się na piercing tej części ciała , ceny zaczynają się od około 70 złotych. Oprócz wykonania usługi specjalista wytłumaczy Ci także jak dbać i pielęgnować miejsce przekłucia. 

Podsumowanie

Przekłuwanie uszu to wbrew pozorom zabieg, który wymaga specjalistycznego przygotowania i narzędzi. Mimo, że nasze mamy i babcie przekłuwały sobie uszy same, w dzisiejszych czasach znamy już skutki i niebezpieczeństwo z tym związane. Aby wykonać piercing uszu powinniśmy udać się do gabinetu zajmującego się tym profesjonalnie. Zrób sobie mikołajkowy prezent i bezpiecznie przekłuj uszy w gabinecie!

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14