News

Czy wiecie co to jest Clean Pack?

To sterylne opakowanie w którym dostarczane są Twoje kolczyki. Dla całkowitej pewności opakowanie zabezpieczone jest etykietą, więc nikt przed Tobą nie może go otworzyć i dzięki temu jesteś pierwszą osobą, która dotknie Twojej, nowej biżuterii firmy Blomdahl.
Prawda, że wyjątkowe opakowanie?
Blomdahl dostarcza swoim Klientom tylko to, co jest najlepsze.

katalog Blomdahl edycja jesień zima

Oddajemy do Państwa rąk nowy katalog z nowościami Biżuterii Hipoalergicznej Skin Friendly Jewellery. Katalog jest bezpłatny. Zapraszamy do zamówienia - tel. 22 863 20 14

higiena pozabiegowa - waciki Piercing Aftercare

Jeżeli przekłułaś sobie uszy to pamiętaj, że higiena po zabiegu jest niezwykle ważna. Przez sześć tygodni od przekłucia stosuj waciki Piercing Aftercare firmy Blomdahl do codziennej pielęgnacji. Waciki są bardzo delikatne dla skóry, a przede wszystkim nie zawierają alkoholu. W sposób bezpieczny oczyszczają miejsce przekłucia. Waciki są pojedynczo, sterylnie pakowane dzięki temu można wygodnie je zabrać ze sobą do szkoły czy pracy.

Krótka historia biżuterii

Drogie mamy czy widziałyście już wzory kolczyków idealne dla waszych pociech? Jeżeli nie to zachęcamy do przejrzenia naszej oferty kolczyków hipoalergicznych Skin Friendly Jewellery. Chętnie sami przedstawilibyśmy naszym zdaniem najpiękniejsze, lecz jak mówi łacińska maksyma - „O smakach nie należy dyskutować”.

W zamian za to króciutko opowiemy historię kolczyków. Wg archeologów kolczyki były popularne już 3000 lat p.n.e. i co ciekawsze tyczy to niemal całego świata. W starożytnym Egipcie początkowo zarezerwowane tylko dla faraonów z czasem stały się niezwykle popularną biżuterią. Wykonywane ze złota i zdobne w drogocenne kamienie stanowiły o bogactwie i statusie posiadacza. Ciekawostką jest, że Tutenchamon miał przebite uszy, a już całkowitym szokiem jest fakt, że koty faraonów także nosiły kolczyki. W czasach starożytnych głównym powodem noszenia kolczyków nie były względy estetyczne lecz…był to sposób na odstraszenie demonów. 

W czasach rzymskich kolczyki nadal były bardzo popularną biżuterią, a schyłku imperium nastąpiły dwie, ogromne zmiany. Po pierwsze kolczyki stały się domeną kobiet i przestały być noszone w charakterze ochrony przed złymi duchami, lecz stały się elementem kreacji. W dobie średniowiecza noszenie kolczyków wyszło z mody, ale tylko na jakiś czas, gdyż moda na kolczyki triumfalnie powraca w renesansie. Szczególnie uwielbiane i pożądane były wówczas kolczyki z perłami. Oświecenie to czas kolczyków z kamieniami szlachetnymi. Fryzury były tak pomyślane by eksponować uszy i szyje i tym samym pozwolić na prezentację kolczyków, które przybierały formy ozdobnych „żyrandoli” wysadzanych szafirami, rubinami, szmaragdami, granatami. Ciekawostką jest fakt, że w tamtych czasach diament dopiero przebijał się do czołówki kamieni szlachetnych.
Początki wieku XIX to ponownie spadek popularności kolczyków, które do łask wracają za panowania królowej Wiktorii będącej ikoną mody tamtych czasów. Na salony ponownie trafiają okazałe, wiszące kolczyki zdobione kamieniami szlachetnymi i równocześnie pojawiają się i powoli zyskują popularność kolczyki typu sztyft. Na początku XX wieku przebijanie uszu staje się niemodne i kolczyki zostają zastąpione przez klipsy, aż do lat 50-tych. Ponowny wzrost popularności kolczyki zawdzięczają królowej Elżbiecie II, która uszy przekuła jako bardzo młoda osoba i nigdy nie pokazywała się bez kolczyków. W czasach nam współczesnych posiadanie kolczyków to przysłowiowe - must have :) Kolczyki noszone są zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Alergia na nikiel

Okres letni nie dla wszystkich kojarzy się wyłącznie optymistycznie, gdyż jest to także trudny czas dla alergików i osób ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych. Alergie pojawiają się w różnym okresie naszego życia i mają na to wpływ wszelakie czynniki. Wiemy jak bardzo uprzykrzają one życie, dlatego też nie bagatelizujemy alergii, którą jest również alergią na nikiel.
 
Alergia na nikiel występuje u co piątej osoby. Pojawia się po bezpośrednim kontakcie ze skórą tego pierwiastka i objawia swędzącą wysypką. Najlepszym sposobem zapobiegania wystąpieniu alergii na nikiel jest unikanie produktów mogących zawierać go w swoim składzie, w szczególności biżuterii. Jednak ciężko jest sobie wyobrazić brak możliwości założenia ulubionych ozdób. 
 
Dlatego marka Blomdahl przybywa z pomocą. Hipoalergiczna biżuteria Skin Friendly Jewellery Blomdahl została opracowana po konsultacji z lekarzami dermatologami właśnie z myślą o alergikach. Badania dowodzą, że jesteśmy naprawdę skuteczni i bezpieczni dla Twojej skóry. Wiele osób ze skłonnością do alergii, które wypróbowały biżuterię naszej marki są zdumione brakiem reakcji uczuleniowej na swojej skórze.
 
Śmiało możecie nazywać nas swoim bohaterem, pragniemy ratować Was przed choćby najmniejszym utrudnieniem i dyskomfortem.

Bezpieczne przekłuwanie obu uszu jednocześnie - mniejszy stres dla dziecka

Czy wiesz, że matki małych dziewczynek, które chcą przekłuć uszy swoim dzieciom zgłaszają, że największym problemem jest obawa przed bólem i stresem? 
Jeżeli Ciebie również dotyczy ten problem i zastanawiasz co będzie najlepsze dla Twojego dziecka to już Ci odpowiadamy 
 
Rozwiązaniem, które możemy polecić „z ręką na sercu” jest przekłucie obu uszu jednocześnie przy użyciu bezpiecznego systemu firmy Blomdahl. Przekłuwanie uszu odbywa się przy użyciu sterylnych kolczyków, umieszczonych wewnątrz sterylnych, jednorazowych kaset. Wszystkie części mające kontakt ze skórą są sterylne i jednorazowe.

To doskonała propozycja zarówno dla mamy jak i jej dziecka. Zabieg trwa bardzo krótko dzięki czemu Twoja pociecha będzie poddana mniejszemu stresowi. 

Podejmij decyzję już dzisiaj i nie trać czasu i energii na niepotrzebne poszukiwania. A jeżeli masz jakieś pytania odnośnie przekłucia uszu przy użyciu systemu Blomdahl to napisz do nas poprzez messenger, z przyjemnością odpowiemy.

Kosmetologia Estetyczna wydanie 03.2021

Serdecznie zapraszamy do lektury nowego wydania KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ.

biżuteria ślubna

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Dzień pełen radości, rodzinnego szczęścia i nadziei na wspaniałą, wspólną przyszłość. Oczy zgromadzonych skierowane są na Pannę Młodą, która olśniewa urodą i blaskiem biżuterii wybranej specjalnie na tą JEDYNĄ okazję. Jeżeli chcesz w tym, najważniejszym dniu poczuć się jak królowa to postaw na markę Blomdahl. Od wielu lat tworzy wspaniałą biżuterię hipoalergiczą Skin Friendly Jewellery oraz posiada niepowtarzalne kolekcje biżuterii ślubnej.
 
Zapraszamy do naszego sklepu www.blomdhal.pl
 

Les Nouvelles Esthetiques wydanie 04.2021

Serdecznie zapraszamy do lektury nowego wydania LNE.

Medyczne standardy

Czy wiedzieliście, że Firma Blomdahl przy procesie produkcji kolczyków współpracuje z dermatologami ze Szpitala Uniwersyteckiego SKÅNE w Malmö w Szwecji ?

Dzięki temu czujemy, że o Wasze bezpieczeństwo dbają profesjonaliści.

Mając świadomość olbrzymiej odpowiedzialności za zdrowie Klientów, Blomdahl do produkcji biżuterii stosuje wyłącznie, starannie dobrane materiały pozbawione toksycznych substancji: czysty plastik medyczny oraz czysty tytan medyczny.
Blomdahl, dbając o bezpieczeństwo, często stosuje wyższe standardy od obowiązujących. Posiada certyfikat ISO 13485, który potwierdza stosowanie norm obowiązujących przy produkcji WYROBÓW MEDYCZNYCH !

Dbałość o zdrowie Naszych Klientów to nasz priorytet.

Przekłułaś sobie uszy

Dbasz o zdrowie i chcesz aby proces gojenia przebiegał jak najłagodniej. Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość.
Proponujemy Ci kolczyki Blomdahl z zawieszkami, które pomogą w zachowaniu swobodnego przepływu powietrza w miejscu przekłucia.
Ponadto posiadamy również specjalne waciki PIERCING AFTERCARE przeznaczone do codziennej pielęgnacji, które ułatwią utrzymanie miejsca przekłucia w czystości. Są delikatne dla skóry, nie zawierają alkoholu.

Pamiętaj! Właściwa pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna, co sam zabieg. 

SZKOLENIA Z BEZPIECZNEGO SYSTEMU PRZEKŁUWANIA USZU I NOSA BLOMDAHL, czerwiec - GRUDZIEŃ 2021

Zapraszamy Państwa na szkolenia z przekłuwania Uszu i Nosa systemem Blomdahl:


24 sierpnia 2021 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

7 września 2021 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

5 października 2021 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

9 listopada 2021 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

7 grudnia 2021 godz.10:00-14.30

BIOLOGICA ul. Pola Karolińskie 4, Warszawa.
Zapisy tel. 22 863 20 14, e-mail: sklep@biologica.pl

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14