Kolczyki dla niemowlaka - kiedy i jakie wybrać?

Kolczyki dla niemowlaka stają się coraz częstszym wyborem mam chcących urozmaicić wygląd swojej pociechy oraz wyróżnić ją wśród innych dzieci w wieku niemowlęcym czy żłobkowym. Wiele osób chciałoby, aby ich maluch nosił kolczyki i od najmłodszych lat przyzwyczajał się do posiadania biżuterii. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, czy to dla naszego dziecka, czy w formie prezentu dla młodych rodziców powinniśmy posiąść wiarygodne dane na jej temat. Oferta z kolczykami dla niemowląt rozszerza się coraz bardziej, tym samym warto poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się kilku ważnych faktów przed podjęciem decyzji o przekłuciu uszu naszemu maleństwu. Na co zwracać uwagę? Czy jest to bezpieczne? Jakie znajdziemy głosy za i przeciw? Jakie kolczyki dla niemowlaka wybrać? Poniżej zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje o kolczykach dla niemowląt.

Na co zwracać uwagę wybierając kolczyki dla swojego maleństwa?

Jakie kolczyki dla niemowlaka wybrać i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość wykonania oraz materiał z jakiego składają się kolczyki. Na rynku znajdziemy wiele tanich i ładnych rodzai biżuterii dla dzieci, jednak wiele z nich (ponad 30%!), mimo posiadania w nazwie słowa "lecznicze", zawiera chrom lub nikiel. Powinno się także omijać szeroko dostępne kolczyki ze stali nierdzewnej, mogą one wyrządzić więcej szkód niż pożytku dla zdrowia malucha Substancje te mogą narazić nasze dziecko na silną reakcję alergiczną, co może wiązać się z szybką wizytą w szpitalu. Dlatego nie warto oszczędzać na kolczykach i zawsze sprawdzać z jakich materiałów są wykonane. Oczywistym wyborem, który może przyjść nam do głowy jest wybór złotej lub srebrnej biżuterii, jednak i takie ozdoby mogą wiązać się z wystąpieniem alergii. Badania wskazują, że nawet 10% populacji może być uczulona na złoto, dlatego nie zaleca się noszenia ich szczególnie w początkowej fazie gojenia się rany. W Blomdahl uważamy, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest najważniejsze, dlatego opracowaliśmy hipoalergiczną biżuterię, której bogatą ofertę znajdziecie na naszej stronie.

Czy kolczyki dla niemowląt są bezpieczne?

Czy warto narażać niemowlę na niepotrzebny stres przebijając mu uszy? Często możemy usłyszeć takie pytania ze strony przeciwników kolczyków dla niemowląt. Z drugiej strony możemy znaleźć wiele głosów dorosłych kobiet, noszących biżuterię od bardzo wczesnych lat, które chwalą sobie efekty zaznaczając, że w późniejszym etapie życia prawdopodobnie trudno byłoby im się przełamać do przebicia uszu. Procedura przekłuwania uszu jest dziś szybka, bezpieczna i przeprowadzana w wielu miejscach przez przeszkolonych do tego lekarzy czy kosmetyczki za pomocą profesjonalnego sprzętu. W placówkach Blomdahl oferujemy medyczne przekłuwanie uszu opracowane tak, aby nie dopuścić do infekcji podczas przeprowadzania zabiegu. Niejednokrotnie możemy spotkać się z opiniami, że gojenie rany po przebiciu jest bolesne i może trwać długo, dlatego nasze kolczyki zaprojektowaliśmy tak, aby proces gojenia był łatwy i trwał jak najkrócej.

Jakie kolczyki dla niemowlaka wybrać?

Wspomnieliśmy już aby głównym punktem na jaki powinno się zwracać uwagę jest jakość wykonania oraz materiał z jakiego wykonana jest biżuteria. Jednak na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając kolczyki dla naszego dziecka? Aspekt wizualny jest przecież nie mniej ważny! Co prawda minie trochę czasu zanim nasza pociecha sama zacznie decydować o tym, jakie formy i kształty najbardziej jej odpowiadają, jednak do tego czasu decyzja leży po stronie rodziców. Serduszka, kwiatuszki, gwiazdeczki czy diamenciki to częste wzory wybierane dla niemowląt, które idealnie komponują się z ich ubrankami. W Blomdahl oferujemy takie i wiele innych oryginalnych form oraz wzorów bezpiecznych i hipoalergicznych rodzai biżuterii. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór - od klasycznych kolczyków z złotego, srebrnego i czarnego tytanu medycznego przez kolczyki perłowe aż po szczególnie bezpieczne dla dzieci kolczyki wykonane z plastiku medycznego.

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14