Na co zwrócić uwagę, wybierając kolczyki? Porady

Kolczyki są biżuterią, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Ten świetny dodatek potrafi nie tylko uzupełnić każdą stylizację, ale także wydobyć głębię naszej urody. Dobrze dobrane kolczyki potrafią zdziałać cuda i odciągnąć wzrok od tego co chcemy ukryć, a skupić go na tym co w naszej urodzie chcemy wyeksponować. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Wam w podjęciu decyzji, jaki rodzaj kolczyków będzie tym idealnym!

Czy materiał z jakiego zostały wykonane kolczyki ma znaczenie?

Jak najbardziej! Jest to pierwsze kryterium od którego powinniśmy zacząć poszukiwania pary kolczyków, która posłuży nam przez długi czas. Materiał jest tak ważny ponieważ, nie wszystkie surowce z których wykonywana jest biżuteria są dobrze tolerowane przez organizm. W dużej mierze wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Bardzo często spotykanym zjawiskiem, które uniemożliwia noszenie metalowych kolczyków jest alergia na nikiel. Ozdoby, które zawierają w swoim składzie nikiel powodują dokuczliwe dolegliwości, które pojawiają się zwykle w miejscu kontaktu niklu ze skórą. Pojawiające się podrażnienia mają postać swędzącej wysypki i znacznie wpływają na nasz komfort oraz samopoczucie. Jeśli mamy zdiagnozowaną alergię na ten pierwiastek, absolutnie nie musimy rezygnować z noszenia ulubionych kolczyków. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, aby ozdoby były wyprodukowane z materiałów hipoalergicznych, które nie zawierają w swoim składzie niklu. Warto zwrócić uwagę także na wagę kolczyków, ponieważ nie wszyscy będą czuli się dobrze w cięższych, masywnych i obciążających uszy modelach.

Poznaj swój kształt twarzy!

Kiedy kupujemy ubrania, często kierujemy się tym, jaki krój najlepiej dopasowuje się do naszej figury. Podobnie jest w przypadku biżuterii ponieważ kształt twarzy odgrywa istotną rolę w doborze kolczyków. Posiadacze owalnego kształtu twarzy, w kwestii wybrania idealnego modelu mają największe pole do popisu, ponieważ większość modeli będzie prezentować się zjawiskowo. Niezależnie od kształtu i długości kolczyków, biżuteria ta będzie znakomitym uzupełnieniem każdej stylizacji. Osoby, które posiadają okrągłą twarz, zwykle posiadają także niskie czoło, a ich twarz ma taką samą wysokość i szerokość. Dobór odpowiednich kolczyków sprawi, że twarz zostanie optycznie wydłużona a do tego znakomicie sprawdzą się podłużne pionowe modele. Jeśli ten rodzaj kolczyków, nie jest twoim ulubionym postaw na kanciaste geometryczne wzory. Wszelkiego rodzaju trójkąty, kwadraty czy prostokąty będą idealnym wyborem! Twarz trójkątna może wydawać się prawdziwym wyzwaniem z uwagi na szerokie kości policzkowe i wąską brodę, jednak nic bardziej mylnego. Jedyne o czym należy pamiętać posiadając trójkątną twarz to to, aby wybrany model łagodził ostre rysy twarzy. Znakomite w tym przypadku będą modele o opływowym kształcie, dobrze sprawdzają się także wkręty. Przy tym kształcie twarzy najmniej korzystnie wyglądają długie wiszące kolczyki. Ostatnim kształtem twarzy jest twarz kwadratowa, która cechuje się szerokim czołem, wydatną żuchwą oraz ostrymi rysami. Posiadając taki kształt twarzy, również warto skupić się na złagodzeniu wyraźnych rysów poprzez wybór dużych kół, różnego rodzaju okręgów oraz kolczyków w opływowych kształtach.

Daj się ponieść i popuść wodze fantazji!

Poza wyżej wskazanymi czynnikami, to co sprawia, że kolczyki będą idealnie dobrane do Ciebie to to jak się w nich czujesz. Jeśli spoglądasz w lustro i na Twojej twarzy pojawia się uśmiech, a to co widzisz bardzo Ci się podoba to znak, że kupiłaś idealną parę. Najważniejsza w tym wypadku jest Twoja wygoda i indywidualne predyspozycje, niemniej jednak zachęcamy do eksperymentowania. To, że na co dzień świetnie sprawdzają się drobniutkie wkręty, które nie rzucają się w oczy nie oznacza, że od czasu do czasu nie możesz sobie pozwolić na finezyjne wiszące ozdoby, które stanowią główny element stylizacji. Warto eksperymentować i szukać nowych rozwiązań, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Kontakt

BIOEVOLUTION

ul. Pola Karolińskie 4

02-401 Warszawa
 

e-mail: sklep@biologica.pl

tel. 22 863 20 14