Zrób sobie prezent i bezpiecznie przekłuj uszy w gabinecie
Przekłuwanie uszu było w modzie od zawsze. Rodzice fundują ten zabieg nawet maluchom. Niestety, przekłuwanie uszu nie zawsze odbywa się warunkach sterylnych. Dlaczego powinno się przekłuwać uszy tylko w profesjonalnym gabinecie? Jakie są skutki samodzielnego przebijania tkanek? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
Na czym polega przekłuwanie uszu?
Przygotowanie klientki do przekłucia uszu odbywa się w następujących krokach:
Klienta wybiera kolczyki, które jej się podobają.
Klientka podpisuje formularz zgody na przekłucie uszu.
Klientka udaje się na miejsce wykonania usługi.
Następnie specjalista przygotowuje się do zabiegu - myje ręce ciepłą wodą i wyciera jednorazowym ręcznikiem. Zanim przystąpi do wykonywania zabiegu dokładnie sprawdza czy nie występują żadne przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Następnie kolejno:
Klientka pokazuje, w którym miejscu ma znajdować się miejsce na kolczyk.
Specjalista przemywa ucho wacikami antyseptycznymi.
Specjalista zaznacza miejsce przekłucia uszu.
Klientka sprawdza miejsce zaznaczonych kropek.
Po wykonaniu tych czynności można przygotować się do zabiegu. Po wykonaniu usługi należy zaznajomić pacjentkę z codzienną pielęgnacją miejsca przekłucia.
Dlaczego nie powinno się samemu przekłuwać uszu?
Przekłuwanie uszu samemu w domu nie jest bezpieczne. W domu nie ma możliwości korzystania z całkowicie sterylnych narzędzi i warunków. Niestety, spirytus czy woda utleniona wbrew pozorom nie wystarczą, aby zdezynfekować narzędzia i kolczyk. Niektórzy uważają, że użycie specjalnej igły z wenflonem zakupionej w aptece zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Mimo, że jest to na pewno czystsze narzędzie niż domowa agrafka czy igła - nadal nie jest to idealny sposób. Aby bezpiecznie, bez powikłań przekłuć uszy, należy udać się do specjalistycznego gabinetu.
Przekłuwanie uszu - metoda blomdahl
Bezpieczne przekłuwanie uszu blomdahl zostało opracowane z uwzględnieniem zasad aseptyki stosowanej w służbie zdrowia, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się infekcji. Kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu są zaprojektowane tak, aby ułatwić proces gojenia się uszu, co ważniejsze w chwili przekłucia znajdują się w jednorazowej, sterylnej kasecie. Są one opracowane po konsultacjach z dermatologami i wyprodukowane z czystego tytanu medycznego oraz plastiku medycznego dzięki czemu nie powodują alergii.
Biżuteria hipoalergiczna a przekłuwanie uszu
Kolczyki Blomdahl wykonane są z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego, który zawiera 10 000 razy mniej niklu niż dopuszcza to dyrektywa Unii Europejskiej oraz 1000 razy mniej niklu niż stal chirurgiczna. Dzięki temu, taka biżuteria jest bezpieczna dla skóry i nie powoduje nieprzyjemnych doznań, takich jak pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i puchnięcie skóry. W dzisiejszych czasach alergie są dosyć popularne, dlatego szczególnie przy przekłuciu uszu warto zadbać o to, aby nie narażać dodatkowo naszej skóry na podrażnienie.
Podsumowanie
Przekłuwanie uszu to wbrew pozorom zabieg, który wymaga specjalistycznego przygotowania i narzędzi. Mimo, że nasze mamy i babcie przekłuwały sobie uszy same, w dzisiejszych czasach znamy już skutki i niebezpieczeństwo z tym związane. Aby wykonać zabieg przekłucia uszu powinniśmy udać się do gabinetu zajmującego się tym profesjonalnie. Zrób sobie prezent i bezpiecznie przekłuj uszy w gabinecie!